Czy wiesz jak wybrać idealny krem na dzień i na noc?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Idealny krem – czy istnieje? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ale na pewne jest to, że na rynku mamy całe mnóstwo kosmetyków, wśród których na pewno możesz znaleźć coś dla siebie. Sprawdź, jak wybrać krem na dzień i na noc!

Krem na dzień i na noc – skąd ten podział?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle dzielimy kremy na te idealne do stosowania w ciągu dnia oraz nocą. Czy taki podział ma sens? Jak najbardziej. Zauważ, że nasza skóra ma swój własny rytm, który inaczej wygląda w dzień, inaczej natomiast w nocy. Z tego powodu podział na kremy z uwagi na porę jest jak najbardziej uzasadniony. Czy mimo to można używać kremu na dzień nocą i odwrotnie? Jasne, ale efekt na pewno Cię nie zadowoli. Zaufaj nam – kremów lepiej używać zgodnie z ich przeznaczeniem!

Różnice między kremami na dzień i na noc

Jeżeli chodzi o krem na dzień, to powinien on chronić przed promieniami UV, a także mieć działanie napinające i liftingujące. Nie zaszkodzi także, aby dobrze zmatowił cerę, dzięki temu skóra będzie prezentować się świetnie w ciągu dnia. Konsystencja takiego kremu na ogół jest dość lekka, aby kosmetyk szybko się wchłaniał i działał na rzecz trwałości makijażu. Podsumowując, najlepszy krem na dzień to taki, który ochroni Twoją cerę i ją nawilży.

Z kolei krem na noc powinien pełnić funkcję naprawczą i regenerującą, a także odżywczą. Zwykle są to kosmetyki o cięższej konsystencji i nie wchłaniają się tak szybko, jak ich dzienne odpowiedniki.

Jak dobrać krem dla siebie?

To, że warto używać dwóch różnych kremów w zależności od pory dnia, jest dla nas oczywiste. Faktem jest jednak także to, że na rynku znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych produktów oferujących odmienne działanie. Jak wybrać idealny krem na dzień i na noc? Przede wszystkim zwracaj uwagę na kremy przeznaczone dla Twojej grupy wiekowej. Potrzeby skóry w różnym wieku są zupełnie inne i to należy wziąć pod uwagę. Poza wiekiem, zwróć uwagę również na rodzaj skóry, ponieważ czegoś innego wymaga skóra sucha, a czego innego tłusta. Na szczęście eksperci mają kosmetyki odpowiednie dla każdej z nas.

Pielęgnacja skóry twarzy to nie tylko kremy

Zdecydowanie sam krem nie wystarczy, aby nasza pielęgnacja była kompletna. Przede wszystkim wieczorem musisz pamiętać o dokładnym oczyszczeniu twarzy z użyciem olejku i płynu micelarnego, a także tonizowaniem. Skóra powinna być odpowiednio przygotowana do nałożenia kremu i tylko w takich warunkach kosmetyk będzie działał poprawnie. Jeżeli nie zauważasz efektów działania kremu, być może Twoja twarz jest po prostu nieodpowiednio przygotowana do jego aplikacji?

Zdj. główne: Lilli P./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*