Jak działa kolagen?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Białko młodości, czyli kolagen to bardzo istotny element organizmu, który wpływa na nasz wygląd i na wiele innych funkcji w ciele człowieka. Czym właściwie jest kolagen i jak działa aktywny kolagen naturalny? Podpowiadamy!

Co to jest kolagen?

Kolagen jest białkiem, które odpowiada za poprawne funkcjonowanie wielu narządów w organizmie. Głównie jednak kojarzy się ze swoim wpływem na skórę, stąd określa się go często mianem białka młodości. Kolagen zapewnia jędrność skóry, zachowuje jej młody wygląd, a także ogólną witalność. Dzięki odpowiedniej ilości kolagenu w organizmie włosy są grube i silne, a paznokcie nie łamią się. Kolagen wpływa nie tylko na to, co widać na zewnątrz, ale przede wszystkim wspiera to, co w środku. Białko to chroni narządy wewnętrzne, w tym wątrobę i nerki. Kolagen odgrywa szczególną rolę w układzie immunologicznym organizmu, a nawet chroni przed powstawaniem komórek rakowych, dlatego często poleca się go w zwalczaniu czerniaka.

Średnio po 25. roku życia następuje stopniowe hamowanie produkcji kolagenu w organizmie. Z czasem więcej go zanika, niż się produkuje. Sprawia to, że trzeba sięgać po inne źródła kolagenu naturalnego, co pozwoli nie tylko na zachowanie młodego wyglądu na znacznie dłuższy czas, lecz także zadba o ogólną kondycję organizmu i zapobiegnie wielu chorobom. Po czym poznać ubytek kolagenu? Najłatwiej można to zauważyć przy szyi oraz na twarzy. Na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, staje się ona sucha, mogą pojawiać się nawet bruzdy, a do tego nasze włosy są bardziej łamliwe i znacznie osłabione, podobnie jak paznokcie.

Przyczyny i skutki niedoboru kolagenu

Niedobór kolagenu objawia się nie tylko w powstających zmarszczkach, lecz także może wpływać na nasze zdrowie. Kości stają się kruche i bardziej podatne na złamania. Łatwiej również o kontuzje stawów. Ponieważ kolagen jest też jednym z kluczowych składników rogówki oka, może również wpływać na wzrok, znacznie pogarszając widzenie.

Warto pamiętać, że niedobór kolagenu nie jest wyłącznie problemem osób dojrzałych, u których produkcja kolagenu z czasem hamuje naturalnie. Przy złej diecie, niedbaniu o kondycję fizyczną oraz złą pielęgnację skóry lub włosów również osoby młode mogą cierpieć na niedobór kolagenu. Na zbyt małą produkcję kolagenu mają także wpływ czynniki nie do końca zależne od nas, bo np. promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, hormony, czy nawet predyspozycje genetyczne. Dlatego nawet osobom młodym poleca się stosowanie aktywnego kolagenu naturalnego Colway.

Efekty działania kolagenu naturalnego

Stosując naturalny kolagen Colway można zauważyć wiele pozytywnych efektów. Skóra jest nawilżona i ujędrniona, szybciej się regeneruje, a do tego znacząco zmniejsza jej zmęczenie. Kolagen naturalny Colway wygładza zmarszczki, jak również spowalnia oraz zapobiega powstawaniu nowym. Aktywny kolagen naturalny Colway pomaga w zwalczaniu trądziku oraz blizn, a także wzmacnia skórę w okolicach brzucha, pośladków, czy biustu.

Przy stosowaniu kolagenu naturalnego Colway należy mieć na uwadze, że efekty nigdy nie będą natychmiastowe. Wchłanianie kolagenu przez organizm to proces, który jest wyraźnie zauważalny po dłuższym czasie stosowania – dokładnym oraz regularnym. Terapia kolagenowa trwa średnio cztery miesiące, ale niektóre efekty można zobaczyć już wcześniej, choćby w kwestii nawilżenia skóry, czy eliminacji trądziku.

Fot.: Maria Orlova/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*