Jak samemu zrobić manicure hybrydowy? Dzięki tym trikom staniesz się konkurencją dla swojej stylistki paznokci

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Paznokcie hybrydowe z pewnością podbiły serca wielu Polek i kobiet na całym świecie. Choć często panie chodzą w tym celu do kosmetyczki, to coraz więcej decyduje się na samodzielny manicure w domu.

Kobiety uwielbiają paznokcie hybrydowe za ich zdecydowanie dłuższą trwałość w porównaniu do zwykłych lakierów. W artykule podpowiadamy, jak bezpiecznie nałożyć i zdjąć hybrydę w domu. Dowiesz się, jak samodzielnie, krok po kroku, wykonać piękny manicure. Po pewnym czasie uzyskasz tak samo zachwycający efekt i dużo zaoszczędzisz na wizytach w salonie kosmetycznym. Zapraszamy do lektury!

Czym jest manicure hybrydowy i jak się przygotować?

Manicure hybrydowy od kilku lat jest jedną z ulubionych metod stylizacji paznokci wśród Polek. Kobiety uwielbiają go za różnorodne możliwości koloryzacji, połysk, piękne wzory i możliwe ozdoby, a przede wszystkim za trwałość. Warto zaznaczyć, że ten sposób cechuje się także stosunkowo łatwą aplikacją, a idealny efekt utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Hybrydy nie odpryskują oraz nie matowieją, pozostając odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda. Obecnie coraz więcej pań decyduje się na samodzielne wykonywanie takich paznokci w domu. Na początek wystarczy kupić specjalną lampę UV lub LED oraz specjalny lakier przeznaczony do hybryd. Należy dodać, że przy regularnie wykonywanym manicure koszt zakupu sprzętu zwraca się bardzo szybko, a robienie paznokci staje się często nowym hobby lub sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu. 

Jak wykonać hybrydy – instrukcja krok po kroku 

W kilku krokach przedstawimy teraz, jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy, aby cieszyć się pięknymi paznokciami z połyskiem przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dni. 

  1. Nadaj odpowiedni kształt paznokciom za pomocą pilnika. Delikatnie usuń połysk z płytek bloczkiem polerskim, a pył usuń szczoteczką.
  2. Przemyj paznokcie płynem odtłuszczającym i odczekaj moment, aż ciecz odparuje.
  3. Na całą płytkę paznokcia nałóż cienką warstwę bazowego lakieru. Następnie utwardź lakier pod lampą (1 minuta pod UV lub 10 sekund pod LED).
  4. Następnie pomaluj paznokieć właściwym lakierem hybrydowym, utwardzając go pod lampą UV przez 2 minuty lub pod lampą LED 30 sekund. 
  5. Aby uzyskać głębię koloru oraz idealnie gładką powierzchnię powtórz punkt 4 jeszcze raz (lub w zależności od upodobań – dwa razy). 
  6. Na koniec nałóż lakier Top Coat, żeby zabezpieczyć paznokieć i nadać mu dodatkowego połysku. Utwardź w lampie UV przez 2 minuty, a w LED 30 sekund.

Aby bezpiecznie samodzielnie ściągnąć manicure hybrydowy, należy delikatnie zetrzeć wierzchnią warstwę lakieru pilnikiem. Następnie waciki nasączone acetonem trzeba owinąć dookoła paznokcia oraz zawinąć w folię aluminiową i odczekać około 10 minut. Po tym czasie można z wyczuciem ściągnąć wacik oraz patyczkiem usunąć ewentualne resztki lakieru. 

Paznokcie hybrydowe – rady i wskazówki

Przede wszystkim nie należy się spodziewać, że pierwszy manicure będzie wyglądał tak jak paznokcie wykonywane przez profesjonalną kosmetyczkę. Jednak po stosunkowo niedługim czasie powinnaś zauważyć znaczącą poprawę. Wykonywanie hybryd jest znacznie prostsze, niż początkowo może się wydawać, dlatego warto spróbować. Jednocześnie wykonywanie manicure’u samodzielnie daje zdecydowanie większą swobodę w eksperymentowaniu i tworzeniu niepowtarzalnych wzorów na paznokciu. W ten sposób manicure może stać się przyjemnym zajęciem. Co więcej, robienie manicure’u w domu daje szansę na znaczną oszczędność. 

Manicure w domu – o czym pamiętać?

Warto być przygotowaną na to, że samodzielne wykonywanie hybryd w domu trwa dużo dłużej niż u kosmetyczki. Wynika to z faktu, że nie możesz w jednym czasie utwardzać lakieru na jednej ręce oraz malować paznokci na drugiej, co jest możliwe, jeżeli stylizacji dokonuje ktoś inny. Szczególnie początkujące osoby nie są zadowolone z efektów, ponieważ zapominają o odpowiednim przygotowaniu paznokci. Zdecydowanie najwięcej uwagi należy poświęcić bezpiecznemu ściągnięciu hybryd, ponieważ łatwo można uszkodzić delikatną płytkę paznokcia. To jednak działania, które można łatwo wypracować. Z odrobiną uwagi i cierpliwości z pewnością uda Ci się wykonać zachwycający manicure, którego efekty będą cieszyć przez kilka tygodni. 

Przeczytaj też: Awokado dla urody. Podpowiadamy, jak samemu za pomocą tego owocu stworzyć świetnie działające kosmetyki

Zdjęcie główne: Kate Hliznitsova/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*