Jak prawidłowo konturować twarz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zadbać o idealny make-up, musimy zapoznać się z etapami prawidłowego konturowania twarzy. Spokojnie – nie potrzebujemy do tego profesjonalisty od makijażu. Wystarczy zapoznanie się z kilkoma podstawowymi zasadami.

Sztuka konturowania twarzy w kilku krokach

Czym jest konturowanie? To sztuka używania różnych odcieni, aby stworzyć iluzję posiadania bardziej zdefiniowanych rysów twarzy. Choć może się to wydawać skomplikowane i sprawiać wrażenie zaawansowanej umiejętności kosmetycznej, konturowania nie należy się bać. Tylko dlatego, że nie mamy w swoich zasobach tysięcy kosmetyków do makijażu glam, nie oznacza to, że nie możemy osiągnąć konturowego efektu „wow” w domu. Wystarczy kilka strategicznych pociągnięć bronzera, odrobina rozświetlenia i puf! W kilka sekund magicznie i bezboleśnie można wyrzeźbić twarz. Ale trzeba zachować ostrożność, jeśli przesadzimy, możemy zostać z błotnistymi smugami i zaschniętą cerą – nie jest to idealne rozwiązanie.

Po pierwsze – światło

Kiedy mówimy o ustawieniu miejsca do całego procederu, nie mamy na myśli wypełniania pokoju świecami zapachowymi i grania uspokajającej muzyki. Chociaż czemu nie – jeśli ma Ci to pomóc, śmiało. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do konturowania wykonać trochę pracy podstawowej, żeby zagwarantować, że uzyskasz najlepsze rezultaty. Dobrze zatem zadbać o jak najlepsze oświetlenie.

Po drugie – odpowiedni pędzel

Korzystanie z odpowiedniego narzędzia jest niezbędnym krokiem przy stosowaniu dowolnego produktu do makijażu. Płaski lub mały pędzel do makijażu to idealne narzędzie do pracy. Cokolwiek robisz, nie używaj pędzli do pudru ani różu. Są za duże, aby uzyskać precyzję, której potrzebujesz – i możesz skończyć jak Bridget Jones, kiedy robiła makijaż w taksówce.

Po trzecie – dopasowanie koloru

Upewnienie się, że używamy właściwego koloru, jest niezbędne. Możemy być najlepszą na świecie artystką do precyzyjnego konturowania, ale jeśli odcienie makijażu nie będą pasować do naszej karnacji, będziemy wyglądać śmiesznie. Wybierajmy odcienie, które będą współgrać z naturalnym odcieniem skóry, aby uzyskać subtelnie rzeźbiony, naturalny wygląd. Wybierzmy odcień konturowy, który jest mniej więcej o dwa tony ciemniejszy niż podkład i rozświetlacz, który jest o dwa tony jaśniejszy.

Po czwarte – mapowanie kluczowych elementów

Podczas konturowania ważne jest, abyśmy podążali za własnymi cechami i mapowali swoją twarz, a nie czyjąś. Zacznijmy od zidentyfikowania zagłębień na kościach policzkowych i wysokich punktów twarzy, aby dokładnie wiedzieć, gdzie zastosować ciemniejsze i jaśniejsze odcienie. Kluczem do sukcesu jest to, aby pamiętać, że jasne odcienie je uwydatnią, podczas gdy ciemniejsze sprawią, że się cofną. Możemy użyć tych odcieni, aby umiejętnie przyciągnąć uwagę do niektórych części twarzy, takich jak oczy i kości policzkowe, i odwrócić uwagę od innych.

Po piąte – mieszanie

Ponieważ pracujemy z odcieniami, które nie pasują do odcienia skóry, mieszanie jest szczególnie ważne. Za pomocą dużego, puszystego pędzla, pędzla do blendowania lub gąbki do makijażu zmieszajmy cienie z warstwą podkładu, aż stworzone linie będą wyglądać bardziej naturalnie.

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*